2020’nin En Çok Satan Telefonları

2020 yılının ilk çeyrek kısmında en çok satılan cep telefonları açıklandı! Bu yıl Covid-19 dolayısı ile evden kimse çıkmasa da cep telefonu alımı tüm hızıyla devam ediyor. Kişiler tüm gününü evde geçirse dahi cep telefonu yenileme isteğinden ve 1teknoloji takibinden geri duramıyor. Omdia analist ve danışmanlık firması tarafından hazırlanan rapora göre bu yılın ilk çeyreğinde en çok cep telefonu satan marka yine Apple oldu. iPhone 11 Pro bu yıl Nisan ayına kadar 19.5 milyon satış rakamına ulaştı. İkinci sırada ise Samsung var! Galaxy A51, iPhone 11 Pro’yu 6.8 milyon adet ile ikinci sırada takip ediyor. Son olarak üçüncü gelen de Xiaomi markasının Redmi Note 8 telefonu! Bu telefon ülkemizde de oldukça popüler ve şimdiye dek 6.6 milyon adet satış rakamına ulaşmış durumda!
2019 yılı ile bu yılı karşılaştıracak olursak geçen sene ilk çeyrekte yine bir numarada Apple vardır. Iphone Xr 13.6 milyon adet ile ilk sıradayken ikinci sırada 6.4 milyon adet ile Samsung Galaxy J4 Plus ve üçüncü sırada 6.2 milyon adet ile Apple’ın iphone 8 modeli vardı. Geçen yıl listenin 4. sırasında olan Xiomi bu yıl hem 3 hem de 4. sırada hızlı bir yükselişe sahip.
Iphone 11 Pro Özellikleri
Iphone 11 Proen çok satılan cep telefonları içinde bir numarada bulunuyor. Peki bu marka ve modeli bir ekonomik sıkıntılara rağmen bir numaraya sokan özellikler neler? Çok fazla özelliğe sahip olan telefon çıktığı günden bu yana takipçilerinin en beğendiği özelliklere sahiptir.
Bir cep telefonunda en önemli olan özelliklerden biri de kameradır. Iphone 11 Pro bu konuda inanılmaz derecede fotoğraf kalitesi sunuyor. Telefonun arka sol üst kısmında bulunan üçlü kamera sistemi oldukça dikkat çekici! Üçlü 12 MP telefoto, geniş ve ultra geniş kamera özellikleri var. Alto farklı efektli portre ışığı, 2 kat optik yakın ve uzak yapabilme özelliği, 10 kat zoomlama, derinlik ve gelişmiş bokeh efektinde olan portre modu, geniş ve telefoto çift optik görüntü stabilizasyonu son olarak da altı bileşenli lensin geniş ve telefotoda beş bileşenli lensin de ultra genişte olması çok önemli özelliklerdir. Safir kristal lens kapağı görsel detaylara önem veren telefon kullanıcılarını etkisi altına almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir