Kapat
Haberler 81 views 0

Cyberpunk 2077 Kullanıcı Puanları İnanılmaz Düşük

Sayısız gecikmeye rağmen, birçok kişi Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesi için heyecanlandı . Oyun için yayınlanması uzun bir yol oldu ve maalesef bu inişi sıkışıp kalmış gibi görünmüyor. Cyberpunk 2077 incelemeleri oyunu övdü ve birkaç 10/10 ödül kazandı, ancak bu incelemelerin hepsinin PC’de olduğu ve bunlarla birlikte birkaç uyarı olduğu hemen ortaya çıktı.

Şimdi, Cyberpunk 2077’nin tüm platformlarda çıkması ve bunda rekor satış rakamları ile birlikte, çoğu Metacritic’i bu hoşnutsuzluğu paylaşmak için aldı. Metacritic, oyunun dünya çapında resmi olarak yayınlanmasından 24 saat sonra kaldırılan inceleme bombardımanını önlemek için bir sisteme sahiptir. Başka bir deyişle, Metacritic’te Kullanıcı İncelemelerine yönelik taşkın kapılar, 10 Aralık’ta (PC sürümlerinin yayınlandığı saat) yaklaşık olarak 21:00 PT / 11 PM CT’ye kadar açılmadı.

O zamandan beri, 24 saatten daha kısa bir sürede, oyun için binlerce inceleme yapıldı. Bu yazı itibariyle, PS4 sürümündeki Kullanıcı İncelemelerinin miktarı 1425’te duruyor ve artıyor. PS4’te Cyberpunk 2077 için toplam puan 1,9’dur ve inceleme toplayıcıda ezici bir hoşnutsuzluk kazandırır. Xbox One sürümü biraz daha az incelemeye sahiptir (500 civarında) ve yalnızca biraz daha yüksek bir 2,3 puana sahiptir. Tüm hesaplara göre en iyi ve en temel platform olan bilgisayarda bile, puan 90 Metacritic ortalamasına kıyasla “Karışık” 6.1’dir.

Bu incelemelerde en çok alıntı yapılan sorun , Cyberpunk 2077’deki yıkıcı kare hızı düşüşlerinden oyun bozan hatalara ve aradaki her şeye kadar çok sayıda hata . Aslında, birçoğu oyunu bu durumda piyasaya sürdüğü için CD Projekt Red’i “utandırıyor”, birçok kişi tarafından oynanamaz olarak kabul ediliyor. Daha da kötüsü, oyun için herhangi bir konsol kodunun piyasaya sürülmeden önce verilmemiş olması çok kötü bir görünüm ve Witcher 3 geliştiricisinin birçok hayranının oyunun durumu hakkında neden üzüldüğü anlaşılabilir .

CD Projekt Red , kesinlikle oyunla ilgili çok sayıda sorunun farkındadır ve birçoğunu onarmak muhtemelen zor bir iştir. Bu, pek çok kişinin beklediği deneyimi sunmada uzun bir yol kat edebilir, ancak bazıları için çok az, çok geç olabilir. CDPR ayrıca bu sorunları çözmek için dahili olarak adımlar atmaktadır.

CD Projekt Red, piyasaya sürülmeden önce , Metacritic for Cyberpunk 2077’de 90+ puan almayı hedeflediğini açıkladı ve oyunun bonusları buna bağlı görünüyor. Bununla birlikte, Bloomberg’den yeni bir rapor, bonus ödeme yapısının yeniden yapılandırıldığını ve birçok CDPR uygulamasının oyunun mevcut durumunun sorumluluğunu üstlendiğini gösteriyor.

Cyberpunk 2077 şimdi PC, PS4, Stadia ve Xbox One için çıktı, 2021’de PS5 ve Xbox Series X yükseltmeleri geliyor.

Emrah Avcı {Emrah Avcı}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir