Ana sayfa Haber Meta’dan milyonlarca kullanıcıya uyarı geldi: Facebook ve WhatsApp şifrenizi hemen değiştirin!

Meta’dan milyonlarca kullanıcıya uyarı geldi: Facebook ve WhatsApp şifrenizi hemen değiştirin!

52
0

Eski adıyla Facebook yeni adıyla Meta şirketi dünya genelindeki milyonlarca Facebook ve WhatsApp kullanıcısına uyarıda bulundu. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insan hayatının vazgeçilmezi olan WhatsApp ve Facebook haliyle dijital dolandırıcılık olaylarını da beraberinde getiriyor. Facebook ve WhatsApp’ta e-dolandırıcılık saldırılarının arttığını açıklayan Meta kullanıcıların şifrelerini değişmeleri gerektiğini söyledi.

WHATSAPP VE FACEBOOK’TA ŞİFRELERE NE OLDU?

 

Meta, her iki platformdaki kullanıcıların, sahte bir giriş sayfası sağlayarak şifreler gibi bilgileri çalmayı amaçlayan “e-dolandırıcılık” saldırısının kurbanı olabileceği konusunda uyardı. Whatsapp, Facebook, Instagram ve Facebook Messenger dahil tüm Meta şirketi platformu kullanıcılarının kimlik avı dolandırıcılığına karşı savunmasız olduğu belirtilirken, şirket, kullanıcılarından bilgi çalmak için kimlik avı dolandırıcılığı kullanan bilgisayar korsanlarına dava açtı.

 

Whatsapp, Facebook, Instagram ve Facebook Messenger dahil tüm Meta şirketi platformu kullanıcılarının kimlik avı dolandırıcılığına karşı savunmasız olduğu belirtilirken, şirket, kullanıcılarından bilgi çalmak için kimlik avı dolandırıcılığı kullanan bilgisayar korsanlarına dava açtı

 

 

Önceki makaleBMW ve E Ink, CES’te renk değiştiren konsept otomobilini tanıttı
Sonraki makaleXbox dünyasında bir devrin sonu: Microsoft üretimi resmen durdurdu!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here