Ana sayfa Haber Yerli Elektrikli Aracımız TOGG Amerika’da!

Yerli Elektrikli Aracımız TOGG Amerika’da!

856
0

Türkiye’nin otomobili TOGG, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dünya basınının karşısına çıktı.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş 2030 yılına kadar 5 farklı segmentte 1 milyon adet araç üretimi planladıklarını açıkladı.

2030’a kadar 5 farklı segmentte 1 milyon adet araç üretmeyi planladıklarını belirten TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, “2022 sonunda ilk seri üretim aracımızı banttan indireceğiz. 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk aracımız SUV pazara çıkacak. Otomobilimiz piyasaya çıktığında, Avrupa kıtasında geleneksel olmayan bir üretici tarafından üretilmiş ilk doğuştan elektrikli SUV olacak. Ardından da yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamımız tamamlanacak” diye konuştu.

Bu modelleri, “önümüzdeki yıllarda” küçük bir SUV ve orta boy bir MPV ile birlikte bir C segmenti sedan ve hatchback izleyecek ve beş modelin tümü “aynı DNA’yı paylaşıyor”. Tamamen elektrikli modellerin pilleri, Çinli pil üreticisi Farasis Energy ile ortak girişimin bir parçası olarak kendi bünyesinde üretilecek. Girişim, yalnızca EV’ler için değil, aynı zamanda ev içi ayarlar için enerji depolama gibi otomotiv dışı sektörler için de pil tedarik etmeyi planlıyor.

Bu yepyeni konsept, bir ‘mobilite ekosistemi’ olarak tanımlanan şeyi yaratmak için bir dizi akıllı cihazı ve teknolojiyi birbirine bağlar. Togg ayrıca bu yeni mobilite konseptinin ‘akıllı, kullanıcı merkezli ve hatta kullanıcılara karşı empatik’ olacağına söz verdi. Markanın bu özellikleri bünyesinde barındırdığı söylenen UseCase Mobilite konsepti, 2.000’den fazla kişi ve 30’dan fazla odak grubu ile yapılan araştırmalar ve görüşmeler sonucunda oluşturuldu.

Sonraki makaleBMW ve E Ink, CES’te renk değiştiren konsept otomobilini tanıttı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here